PSYLLIUM - ROZPUSTNÁ VLÁKNINA

8 hodnocení

Psyllium 500g je jemně namleté osemení Jitrocele indického. Hlavní složkou je rozpustná vláknina, která má schopnost vázat na sebe velké množství vody a vytvářet gel. Podporuje tak trávení, zlepšuje činnost střev a čistí organismus od škodlivých látek. Psyllium je vhodným doplňkem výživy pro psy v nadváze - zvyšuje objem krmiva v žaludku bez kalorií. Je řešením při potížích s průjmy, váže vodu ve střevě a upravuje peristaltiku střev.

299 Kč 260 Kč bez DPH
Skladem

Podpora při nadváze, úprava střevních problémů - průjem, zácpa, detoxikace střev !

Vhodné i při častém řešení nevyprázdněných análních žlázek !

 

  • Charakteristika:  Psylium ( Jitrocel indický - lat. Plantago ovata ) se vyskytuje převážně v Indii a Asii. Jde o mleté slupky seminka Jitrocele na velmi jemný prášek bez obsahu jeho jádra.

   Takto upravená surovina, komerčně nazývaná jen Psyllium, se dá klasifikovat jako vláknina s výraznou schopností vytvářet gel ve vodním prostředí. Po smíchání s vodou totiž postupně vytrvale bobtná. Dokáže zvětšit svůj objem dvacet až čtyřicetkrát a vytvořit tak měkký gel, který ve své absorbční schopnosti pokračuje ještě dále v trávicím ústrojí. Tím se zvyšuje objem stolice, čistí se mikroklky střevních stěn od vytrvalých usazenin, podporuje se peristaltika střev napomáhající tak posunu střevního obsahu. Vylučují se toxické látky a zabraňuje se tak jejich příliš dlouhému setrvávání ve střevech a možnosti jejich prostupu do krevního řečiště. Jemně mletá slupka semene Jitrocele indického - Psyllium obsahuje 35 procent rozpustných a 65 procent nerozpustných polysacharidů (celulóza, hemicelulóza a lignin).

   Psyllium a jeho zdravotní účinky na organismus:

   • přírodní zdroj rozpustné i nerozpustné vlákniny
   • podporuje trávení potravy a pohyb (peristaltiku) střev
   • reguluje a upravuje vyprazdňování
   • zmírňuje zácpu nebo průjem, nadýmání a plynatost
   • je prevencí před rakovinou tlustého střeva
   • čistí trávicí trakt od usazených zbytků nevhodné potravy - např. škroby, které tam mohou kvasit
   • pomáhá udržovat tělo v metabolické rovnováze
   • snižuje neblahé účinky při cukrovce
   • napomáhá omezovat obezitu u kastrátů a pokojových psů
     • Možnosti použití a dávkování:

     Psyllium je surovina nevyvolávající žádný typ alergie, je vhodná i pro velmi citlivé nebo nemocné psy. Námi nabízené Psylium je velmi jemně mleté a má tak opravdu velmi vysokou absorpční schopnost. Je dobré si tuto vlastnost předem vyzkoušet, aby jste měli odhad, jak dokáže i malé množství zahustit kapalinu. Psylium se používá jako doplněk výživy při krmení masem i granulemi. Pro svou schopnosti vázat velké množství vody ( až padesátinásobek své hmotnosti ) je nutné jej před podáním psovi vždy namočit v dostatečném množství tekutiny - nepodávat v suchém stavu na krmivo bez dostatečného obsahu vody!

     Díky vysoké absorpční vlastnosti, může být Psyllium i podporou při nutnosti zavodnit dostatečně psa - vytvořením vodného gelu a přidáním jej do krmiva. Stejně takovýmto způsobem se dá zvýšit objem krmiva u nenasytných psů nebo psů se sklonem k tloustnutí. Přidáním hustšího gelu se zvětší porce krmiva, ale nedodají se žádné kalorie - vhodný doplněk i pro obézní kastráty. Ideální je takto zahustit např. zeleninový nebo masový vývar pro zvýšení chutnosti gelu.

     Orientační dávkování pro psy dle jejich hmotnosti: 

       do 10 kg:   0,7 - 1,5 g

     10 - 30 kg:   1,5 - 3 g

     30 - 70 kg:    3 - 6 g 

     nad 70 kg:  nepřekračujte dávku 8 g / 1 dávku.

     Jedna mírně navršená kávová lžička odpovídá cca 1 g. Psyllium smíchejte s vodou v poměru 1 : 10 a nechejte cca 5 minut bobtnat. Pokud roztok pro vaše potřeby příliš zhoustne, dořeďte jej případně vodou. Nebo posypejte mokré krmivo či konzervu. Podávejte 1 - 2x denně - dle potřeby psa. Při aplikaci Psillia v suchém stavu na krmivo je nutno vlákninu dobře zapít vodou.

     Psyllium je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy. Jinak naváže na sebe účinnou látku a ta vyjde i s ním ven - nevyužije se.

     Ani vysoké dávky Psyllia nejsou pro organismus toxické.  Musí být jen vždy dostatečně namočené ve vodě. Mírně vlhké psílium, byť jen v prachové podobě, vytváří na povrchu ( pokožka, předměty ) vytrvalou, mazlavou vrstvu, která se dá ale smýt vodou.

     • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu při teplotě do cca 25 °C, bez slunečního záření a hlavně rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách PVC obalu a následně by se mohl obsah znehodnotit nebo i zplesnivět. Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.
     Kategorie: Doplňky Stravy

     Přihlaste se prosím znovu

     Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

     Děkujeme za pochopení.

     Přihlášení