PSYLLIUM - ROZPUSTNÁ VLÁKNINA

16 hodnocení

Psyllium 500g je jemně namleté osemení Jitrocele indického. Hlavní složkou je rozpustná vláknina, která má schopnost vázat na sebe velké množství vody a vytvářet gel. Podporuje tak trávení, zlepšuje činnost střev a čistí organismus od škodlivých látek. Psyllium je vhodným doplňkem výživy pro psy v nadváze - zvyšuje objem krmiva v žaludku bez kalorií. Je řešením při potížích s průjmy, váže vodu ve střevě a upravuje peristaltiku střev.

299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Skladem

Podpora při nadváze, úprava střevních problémů - průjem, zácpa, detoxikace střev !

Vhodné i při častém řešení nevyprázdněných análních žlázek !

 

  • Charakteristika:  Psylium ( Jitrocel indický - lat. Plantago ovata ) se vyskytuje převážně v Indii a Asii. Jde o mleté slupky seminka Jitrocele na velmi jemný prášek bez obsahu jeho jádra.

   Takto upravená surovina, komerčně nazývaná jen Psyllium, se dá klasifikovat jako vláknina s výraznou schopností vytvářet gel ve vodním prostředí. Po smíchání s vodou totiž postupně vytrvale bobtná. Dokáže zvětšit svůj objem dvacet až čtyřicetkrát a vytvořit tak měkký gel, který ve své absorbční schopnosti pokračuje ještě dále v trávicím ústrojí. Tím se zvyšuje objem stolice, čistí se mikroklky střevních stěn od vytrvalých usazenin, podporuje se peristaltika střev napomáhající tak posunu střevního obsahu. Vylučují se toxické látky a zabraňuje se tak jejich příliš dlouhému setrvávání ve střevech a možnosti jejich prostupu do krevního řečiště. Jemně mletá slupka semene Jitrocele indického - Psyllium obsahuje 35 procent rozpustných a 65 procent nerozpustných polysacharidů (celulóza, hemicelulóza a lignin).

   Psyllium a jeho zdravotní účinky na organismus:

   • přírodní zdroj rozpustné i nerozpustné vlákniny
   • podporuje trávení potravy a pohyb (peristaltiku) střev
   • reguluje a upravuje vyprazdňování
   • zmírňuje zácpu nebo průjem, nadýmání a plynatost
   • je prevencí před rakovinou tlustého střeva
   • čistí trávicí trakt od usazených zbytků nevhodné potravy - např. škroby, které tam mohou kvasit
   • pomáhá udržovat tělo v metabolické rovnováze
   • snižuje neblahé účinky při cukrovce
   • napomáhá omezovat obezitu u kastrátů a pokojových psů
     • Možnosti použití a dávkování:

     Psyllium je surovina nevyvolávající žádný typ alergie, je vhodná i pro velmi citlivé nebo nemocné psy. Námi nabízené Psylium je velmi jemně mleté a má tak opravdu velmi vysokou absorpční schopnost. Je dobré si tuto vlastnost předem vyzkoušet, aby jste měli odhad, jak dokáže i malé množství zahustit kapalinu. Psylium se používá jako doplněk výživy při krmení masem i granulemi. Pro svou schopnosti vázat velké množství vody ( až padesátinásobek své hmotnosti ) je nutné jej před podáním psovi vždy namočit v dostatečném množství tekutiny - nepodávat v suchém stavu na krmivo bez dostatečného obsahu vody!

     Díky vysoké absorpční vlastnosti, může být Psyllium i podporou při nutnosti zavodnit dostatečně psa - vytvořením vodného gelu a přidáním jej do krmiva. Stejně takovýmto způsobem se dá zvýšit objem krmiva u nenasytných psů nebo psů se sklonem k tloustnutí. Přidáním hustšího gelu se zvětší porce krmiva, ale nedodají se žádné kalorie - vhodný doplněk i pro obézní kastráty. Ideální je takto zahustit např. zeleninový nebo masový vývar pro zvýšení chutnosti gelu.

     Orientační dávkování pro psy dle jejich hmotnosti: 

       do 10 kg:   0,7 - 1,5 g

     10 - 30 kg:   1,5 - 3 g

     30 - 70 kg:    3 - 6 g 

     nad 70 kg:  nepřekračujte dávku 8 g / 1 dávku.

     Jedna mírně navršená kávová lžička odpovídá cca 1 g. Psyllium smíchejte s vodou v poměru 1 : 10 a nechejte cca 5 minut bobtnat. Pokud roztok pro vaše potřeby příliš zhoustne, dořeďte jej případně vodou. Nebo posypejte mokré krmivo či konzervu. Podávejte 1 - 2x denně - dle potřeby psa. Při aplikaci Psillia v suchém stavu na krmivo je nutno vlákninu dobře zapít vodou.

     Psyllium je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy. Jinak naváže na sebe účinnou látku a ta vyjde i s ním ven - nevyužije se.

     Ani vysoké dávky Psyllia nejsou pro organismus toxické.  Musí být jen vždy dostatečně namočené ve vodě. Mírně vlhké psílium, byť jen v prachové podobě, vytváří na povrchu ( pokožka, předměty ) vytrvalou, mazlavou vrstvu, která se dá ale smýt vodou.

     • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu při teplotě do cca 25 °C, bez slunečního záření a hlavně rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách PVC obalu a následně by se mohl obsah znehodnotit nebo i zplesnivět. Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.
     Kategorie: Doplňky Stravy
     Zpět do obchodu